Aspire Lite AL16-51P-596H |
Part Number |
NX.KWZSV.002 |
Mầu sắc, chat liệu |
Xám (Steel Gray); |
Bộ vi xử lý |
Intel® Core™ i5-1235U (3.3GHz upto 4.4Ghz/12MB cache) |
Chipset |
Intel |
Bộ nhớ trong |
8GB DDR5 (1* 8GB) |
Số khe cắm |
2 |
Dung lượng tối đa |
32GB |
VGA |
Intel® HD Graphics |
Ổ cứng |
512GB PCIe NVMe SSD (nâng cấp tối 1TB SSD) |
Ổ quang |
None |
Card Reader |
None |
Bảo mật, công nghệ |
bàn phím số, BIOS user, supervisor, HDD passwords, Kensington lock slot |
Màn hình |
16.0 inch (16:10) WUXGA (1920 x 1200), Acer ComfyView™ , 300nits |
Webcam |
HD |
Audio |
Two built-in stereo speakers; Built-in digital microphone |
Giao tiếp mạng |
Gigabit LAN |
Giao tiếp không dây |
Cổng giao tiếp |
USB Type-C USB Type-C™ port supporting: • USB 3.2 Gen 2 (up to 10 Gbps) • DisplayPort over USB-C • USB charging 5/9/12/15/20 V; 3.25 A USB Standard A Three USB Standard-A ports, supporting: • Three ports for USB 3.2 Gen 1 microSD card up to 512 GB (SDXC compatible, exFAT compatible) HDMI® 1.4 port with HDCP support 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone |
Pin |
3cell – 58Wh |
Kích thước (rộng x dài x cao) |
357.6 (W) x 247 (D) x 18.9 (H) mm |
Cân nặng |
1.7kg |
Hệ điều hành |
Win 11 Home |
Phụ kiện đi kèm |
Cable + Sạc |
Mô tả chi tiết |
Hãng sản xuất |
Acer |
Chủng loại |
Aspire Lite AL16-51P-596H |
Part Number |
NX.KWZSV.002 |
Mầu sắc, chat liệu |
Xám (Steel Gray); |
Bộ vi xử lý |
Chipset |
Intel |
Bộ nhớ trong |
8GB DDR5 (1* 8GB) |
Số khe cắm |
2 |
Dung lượng tối đa |
32GB |
VGA |
Intel® HD Graphics |
Ổ cứng |
Ổ quang |
Card Reader |
Bảo mật, công nghệ |
Màn hình |
Webcam |
HD |
Audio |
Giao tiếp mạng |
Gigabit LAN |
Giao tiếp không dây |
Cổng giao tiếp |